КОМИ
РУС
Движение «Коми войтыр»
«Коми войтыр» ӧтмунӧм
Представительства
Представительствояс
Юркарын бӧрйисны делегатъясӧс

В Сыктывкаре избрали делегатов

Обнародованы результаты голосования по выборам делегатов на съезд Коми народа от Сыктывкара.

Напомним, отчетно-выборная конференция коми народа в Сыктывкаре состоялась 29 ноября.

Всего было предложено 102 кандидата в делегаты XII Съезда коми народа. Делегатам Сыктывкарской отчетно-выборной конференции коми народа на основе тайного голосования можно было проголосовать за 50 или менее кандидатов.

Делегатами XII Съезда коми народа от Сыктывкара избраны:

1. Агаркова Виктория Владимировна
2. Бажуков Николай Серафимович
3. Братенков Николай Терентьевич
4. Богданов Илья Алексеевич
5. Бутырева Галина Васильевна
6. Бушенева Татьяна Николаевна
7. Быковская Надежда Николаевна
8. Вахнина Марина Ивановна
9. Ветошкин Александр Анатольевич
10. Вурдова Галина Геннадьевна
11. Габов Алексей Иванович
12. Габов Сергей Иванович
13. Габов Михаил Васильевич
14. Горчаков Семён Александрович
15. Горчакова Светлана Гениевна
16. Елфимов Сергей Владимирович
17. Елфимова Анжелика Геннадьевна
18. Иванов Алексей Александрович
19. Камаева Ольга Ивановна
20. Камбалова Людмила Николаевна
21. Козлова Елена Васильевна
22. Козулина Светлана Георгиевна
23. Конюхов Алексей Кимович
24. Кузьбожева Мария Вячеславовна
25. Лимерова Валентина Александровна
26. Логинова Лидия Петровна
27. Марков Валерий Петрович
28. Махотина Анна Владимировна
29. Михайлов Олег Алексеевич
30. Низовцева Маргарита Васильевна
31. Нестерова Алёна Николаевна
32. Орёл Инесса Николаевна
33. Остапова Зоя Васильевна
34. Пивкин Александр Григорьевич
35. Полугрудов Алексей Владимирович
36. Попов Даниил Васильевич
37. Рассыхаев Алексей Николаевич
38. Сажина Яна Степановна
39. Симпелев Павел Иванович
40. Сметанина Елена Григорьевна
41. Степанов Вячеслав Андроникович (Ӧньӧ Лав)
42. Терентьев Александр Юрьевич
43. Удоратин Николай Дмитриевич
44. Федина Марина Серафимовна
45. Хатанзейский Григорий Федорович
46. Хозяинова Наталья Алексеевна
47. Цыпанов Евгений Александрович
48. Чаланова Наталья Александровна
49. Чумакова Ирина Алексеевна
50. Шахова Наталья Алексеевна

Всего было зарегистрировано 199 делегатов конференции, бюллетеней роздано 177. В урнах оказалось 166 бюллетеней, из них действительными 148, недействительными – 18.

***Съезд коми народа состоится в Сыктывкаре 14–15 февраля 2020 года. Делегаты на съезд избираются на отчетно-выборных конференциях коми народа.

(Комиинформ)

Юркарын бӧрйисны делегатъясӧс

Лои тӧдса, кодӧс борйисны коми войтырлӧн локтан вося съезд вылӧ юркарсянь делегатъясӧн.

Казьтыштам, мый ноябрь 29 лунӧ Сыктывкарын муніс коми войтырлӧн отчитайтчан-бӧрйысян конференция. Уджӧ пырӧдчылісны 199 делегат да 150 морт гӧгӧр корӧм войтыр. XII-ӧд съезд вылӧ юркарса вӧзйисны 102 делегатпуӧс, но ӧтмунӧмса Исполкомлӧн помшуӧм серти колӧ вӧлі бӧрйыны сӧмын ветымынӧс.

И сідз, 2020 воын февраль 14-15 лунъясӧ коми войтырлӧн XII-ӧд съезд вылӧ Сыктывкарсянь делегатъясӧн бӧрйӧма лои:

1. Агаркова Виктория Владимировна
2. Бажуков Николай Серафимович
3. Братенков Николай Терентьевич
4. Богданов Илья Алексеевич
5. Бутырева Галина Васильевна
6. Бушенева Татьяна Николаевна
7. Быковская Надежда Николаевна
8. Вахнина Марина Ивановна
9. Ветошкин Александр Анатольевич
10. Вурдова Галина Геннадьевна
11. Габов Алексей Иванович
12. Габов Сергей Иванович
13. Габов Михаил Васильевич
14. Горчаков Семён Александрович
15. Горчакова Светлана Гениевна
16. Елфимов Сергей Владимирович
17. Елфимова Анжелика Геннадьевна
18. Иванов Алексей Александрович
19. Камаева Ольга Ивановна
20. Камбалова Людмила Николаевна
21. Козлова Елена Васильевна
22. Козулина Светлана Георгиевна
23. Конюхов Алексей Кимович
24. Кузьбожева Мария Вячеславовна
25. Лимерова Валентина Александровна
26. Логинова Лидия Петровна
27. Марков Валерий Петрович
28. Махотина Анна Владимировна
29. Михайлов Олег Алексеевич
30. Низовцева Маргарита Васильевна
31. Нестерова Алёна Николаевна
32. Орёл Инесса Николаевна
33. Остапова Зоя Васильевна
34. Пивкин Александр Григорьевич
35. Полугрудов Алексей Владимирович
36. Попов Даниил Васильевич
37. Рассыхаев Алексей Николаевич
38. Сажина Яна Степановна
39. Симпелев Павел Иванович
40. Сметанина Елена Григорьевна
41. Степанов Вячеслав Андроникович (Ӧньӧ Лав)
42. Терентьев Александр Юрьевич
43. Удоратин Николай Дмитриевич
44. Федина Марина Серафимовна
45. Хатанзейский Григорий Федорович
46. Хозяинова Наталья Алексеевна
47. Цыпанов Евгений Александрович
48. Чаланова Наталья Александровна
49. Чумакова Ирина Алексеевна
50. Шахова Наталья Алексеевна